/Zasady ubierania biżuterii

Zasady ubierania biżuterii

Obok odzieży, obuwia tudzież ufryzowania, biżuteria spełnia skromniejszą, jednak nadal wyraźną rolę, w naszej autoprezentacji. Dlatego warto poświęcić uwagę na to, czy umiemy ją użyć do zaznaczenia własnych atutów oraz odpowiednio do warunków. To jest w stanie zdecydować o naszym szczęściu osobistym i profesjonalnym.

Znaczące bywa także to, że biżuteria w zbyt dużej ilości może spowodować niekorzystne wrażenie oraz przywołać skojarzenie z choinką. Za każdym razem stosowna jest rozwaga w tym temacie, w szczególności kiedy chcemy sprawiać wrażenie eleganckich. Zazwyczaj też gospodyni powinna ubierać na siebie mniej ozdób niż inne zaproszone kobiety, by nie przyćmiewać ich.

Ponadto, ilość ozdób powinna różnić się odpowiednio do pory dnia. Powinno być jej mniej w ciągu dnia, a więcej wieczorem. Dobrze jest też różnicować ilość biżuterii odpowiednio do warunków. Najlepiej jest nie zakładać ozdób tego rodzaju na pogrzebach. Jednak inne uroczyste uroczystości, takie jak bankiety, bywają doskonałą sposobnością do użycia, przykładowo, ładnie wyglądacych kamieni. W miejscu pracy stosowniejsze są eleganckie perły i inne niekrzykliwe biżuterie.

 

Działanie biżuterii na prezencję

Nieumiejętnie stosowana biżuteria potrafi podkreślić wady naszego ciała, zatem warto zwracać uwagę na to, czego używamy. Jeżeli szyja sugeruje nienajmłodszy wiek, trzeba unikać dłuższych kolczyków, ponieważ wskazują na te nieatrakcyjne cechy wyglądu. A z kolei ozdoby takie jak pierścienie i bransoletki stosować powinno się tylko, jeśli posiadamy zadbane dłonie. Kobiety o pełniejszych piersiach muszą unikać zbytnio wydłużonych wisiorków, też z racji potencjalnego dyskomfortu.

Biżuteria idealnie nadaje się do podkreślenia unikalnego sposobu ubierania się. Z pominięciem uroczystych okoliczności oraz pracy, można zastosować szerszy wachlarz dodatków z rozmaitych tworzyw oraz w różnych barwach i kształtach. Bransolety, zapinki, ale również pióra, są w stanie zasygnalizować innym postawę życiową oraz osobowość. Najznaczniejszą wolność mają w tym temacie osoby młode, ale też mniej młode osoby mają pewne pole do popisu. Mnóstwo jest zabawnych ozdób z odniesieniami do postaci filmowych albo też takich, które sugerują wyznawanie jakiejś ideologii albo konfesji. Biżuteria spełnia rozmaite funkcje, które trzeba wziąć pod uwagę za każdym razem właściwie do sytuacji.