/Wybieramy oświetlenie do salonu

Wybieramy oświetlenie do salonu

Oświetlenie jest istotnym elementem każdego pomieszczenia. Współcześnie trendem najbardziej glamour w postaci blasku i splendoru to żyrandol kryształowy. Taki typ oświetlenia pozwala na ozdobienie pomieszczeń w przedmioty przypominające biżuterię.

Gdzie warto umieścić żyrandol kryształowy?

Oświetlenie w postaci majestatycznego żyrandolu pozwoli na podniesienie rangi takich miejsc jak:

  • sala weselna,
  • sala bankietowa,
  • restauracja czy
  • hotel.

Żyrandole kryształowe to oświetlenie pasujące przede wszystkim do wnętrz w stylu klasycznym. Jednakże obecnie popularny styl  vintage także potrafi połączyć elementy, które pochodzą z różnych stylów i epok.

Żyrandol kryształowy jako dodatek?

Tego typu oświetlenie będzie idealnym dodatkiem pomieszczeń, które są urządzone w stylu takim jak New York Classic czy nowoczesnym. Wybór odpowiedniego żyrandolu jest uzależniony od formy, która obecnie może być bardzo nowoczesna. Żyrandol kryształowy to świetnie pasujący dodatek do salonu. W takim przypadku należy wziąć pod uwagę styl wnętrza jak i jego rozmiar. W przypadku takiej ozdoby należ mieć świadomość, że zbyt mały żyrandol będzie wyglądał karykaturalnie, tymczasem zbyt duży przytłoczy całe pomieszczenie. Oprócz rozmiaru warto zwrócić uwagę na długość żyrandolu kryształowego. zbyt długi  będzie przeszkadzał wyższym członkom rodziny.

Czy żyrandol kryształowy jest odpowiedni do sypialni?

Entuzjaści takich stylów jak New York Style i glamour udowadniają, że element taki jak żyrandol kryształowy może być dopasowany nawet do sypialni. Wtedy też pomieszczenie to nabiera odpowiedniego blasku i charakteru i traci cechę nijakości. Dodatkowo żyrandol zapewni odpowiedni nastrój dzięki kryształom, które odbijają światło. Rankiem kogą one odbijać słoneczny blask. Również wieczory mogą być bardziej nastrojowe dzięki temu dodatkowi w sypialni.

Czy kuchnia to odpowiednie miejsce na żyrandol?

Współcześnie modnym stylem, w którym urządza się kuchnię to styl skandynawski. Jednakże w tym stylu dominuje oświetlenie funkcjonalne. Skandynawska kuchnia nie bywa marzeniem wszystkich domowników. Sprawia to, że żyrandol jest często pojawiającym się elementem w kuchni. Jest to idealny dodatek kuchni, które są nowoczesne, białe i lakierowane. To właśnie w takich wnętrzach zapewnia przepiękną grę świateł, co dodaje koloru i życia kuchni.

Czy warto zainwestować w żyrandol?

Oświetlenie jest bardzo ważnym aspektem naszych wnętrz. Tymczasem żyrandol gwarantuje, że będą one błyszczeć, świecić, połyskiwać i dodawać uroku. Odpowiednio dobrany żyrandol będzie wyglądał obłędnie w każdym pomieszczeniu. z tego powodu takie dodatki są idealne do takich pomieszczeń jak:

  • salon,
  • jadalnia,
  • kuchnia czy
  • łazienka.

Jedynym ważnym aspektem jest dopasowanie żyrandolu do stylu wnętrza. Właściwe dobranie stylów zapewni sukces w oświetleniu pomieszczeń, życia prywatnego i zapewni olśnienie gości.

Jakie dostępne są żyrandole kryształowe?

Żyrandol to zwykle oprawy wieloramienne zapewniające oświetlenie ogólne. Często są one umieszczane centralnie zaraz pod sufitem. Mogą posiadać długie i wysunięte ramiona. Popularność zdobyły żyrandole z tradycyjnymi wzorami wykonane ze szlachetnych metali kolorowych(jak np. mosiądz, platyna czy miedź). Istnieją także żyrandole wykonane z drewna. Są tworzone na wzór świecznika, z ramionami wygiętymi w kształt litery S lub C . Współcześnie są ozdabiane kryształkami lub elementami szklanymi czy plastikowym, które naśladują szkło kryształowe. Dostępne są egzemplarze, które posiadają wzory secesyjne, wzory w stylu art deco czy z motywami starożytnymi.