/Czy warto kupić kominki Unico?

Czy warto kupić kominki Unico?

Jeżeli ktoś chce wymienić kominek lub wstawić palnik z gazem kominkowym może zdecydować się na kominki Unica.  Gdy zapadła decyzja o odbudowie danego miejsce albo wzbogacenia swojego środowiska mieszkalnego atmosferycznym ogniem, trzeba wiedzieć że, Unica pasuje niemal wszędzie. Trwałą najwyższą, jakość, jakiej klienci sobie życzą, w postaci pilota i wentylatora dla optymalnego wykorzystania ciepła zagwarantują kominki Unica.

Wkład kominkowy

Nazwa ” wkład kominkowy” mówi wszystko. Modele linii Unica są łatwe do zainstalowania w istniejących i nowych sytuacjach. Wynika to nie tylko z doskonałych pomiarów, ale także z faktu, że wyloty dymu mogą być zainstalowane od wewnątrz na zewnątrz. Również odprowadzanie spalin gazowych ma średnicę tylko 10 cm. Dzięki temu można go stosować w istniejących kominach, bez wielu prac remontowych.

Otwarte spalanie

Kominki gazowe z otwartym układem spalania wykorzystują tlen niezbędny do spalenia gazu z przestrzeni, w której jest zainstalowane urządzenie. Kominki Unica mają, więc „otwarte” połączenie z powietrzem w przestrzeni instalacyjnej. Gazy spalinowe są odprowadzane przez oddzielny kanał dymowy.

Kominki gazowe Barbasa (linia Unica) działają na bazie otwartego układu spalania

Chociaż słowo „otwarty” sugeruje inaczej, wszystkie te modele są wyposażone w płytę szklaną z przodu i mają wysoką wydajność. Zaletą kominków Barbas jest otwarty systemem spalania.

Kominek dwustronny z płaszczem wodnym

Zaletą tego kominka jest dwustronna szyba we wkładzie kominkowym, co pozwala domownikom napawać się niezwykłym płomieniem palącego się ognia. Każde pomieszczenie, w którym znajduje się taki kominek gazowy nabiera niezwykłego designu i uroku. Posiadane zabezpieczenie przed przegrzaniem pozwala na bezpieczne i wygodne użytkowanie.

Kominek konwekcyjny

Konwekcyjne kominki Unico zawierają bardzo szczelny wkład, natomiast powietrze jest dostarczane z zewnątrz do komory spalania, co daje możliwość zainstalowania ich w pomieszczeniach z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Kominek powietrzny

Powietrzny kominek Unico wyróżnia się innowacyjnością, ponieważ posiada wkład kominkowy z boczną dekoracyjną szybą. Ponadto posiada on doskonałe parametry cieplne. Zaletą tego rodzaju kominka Unico jest zastosowanie deflektora powodującego wydłużenie się drogi spalin. Wszystko to powoduje że jest on nie tylko efektywny, ale również bezpieczny.

Największe zalety kominków Unico

  • Zdrowe spalanie ekologiczne
  • Bezpieczna i szczelna komora spalania
  • Wpływ klienta na projekt zewnętrzny kominka
  • Nietuzinkowy designerski wygląd wizualny
  • Zawsze nienagannie czysta szyba.