/Sprytny sposób na porządek w ogrodzie

Sprytny sposób na porządek w ogrodzie

Niestety nie każdy ma to szczęście i jest posiadaczem swojego, własnego ogrodu. Ci, którzy już go mają, narzekają na mnóstwo pracy w nim oraz na koszty związane z jego utrzymaniem. Prawda jest jednak taka, że lepiej narzekać na nadmiar pracy w ogrodzie, niż na brak ogrodu. Dlatego też wiele osób chętnie szuka małych działek poza miastem, najlepiej pod lasem lub przy wodzie. Każdy pragnie odpocząć na łonie natury, z dala od miejskiego zgiełku. Nie od dziś wiadomo, że drzewa, zieleń czy woda uspokaja, stąd instynktowne pragnienie bycia bliżej przyrody. Uporządkować ogród czy kupić działkę i postawić tam niewielki domek ogrodowy to ostatnio cele wielu osób. Znakomitą odpowiedzią na takie oczekiwania rynku jest oferta wiodącego producenta drewnianych konstrukcji budowlanych, firmy Eko Architektura sp. z o.o.

Pan Przemysław jest dyrektorem firmy Eko Architektura i z chęcią opowiedział o tym, dlaczego to właśnie ich projekty najczęściej wybierają klienci. Co ich wyróżnia na tle konkurencji i dlaczego ich oferta jest wyjątkowa.

Eko Architektura sp. z o.o., kim jesteście?

Jesteśmy firmą z Białegostoku, choć nasze projekty realizujemy na terenie całego kraju. Bogate, ponad dziesięcioletnie doświadczenie sprawia, że jesteśmy w stanie sprostać niemal wszystkim oczekiwaniom naszych klientów, oferując rozwiązania eleganckie i ekologiczne. Posiadamy nowoczesne zaplecze techniczne, dzięki czemu produkujemy nasze drewniane konstrukcje szybko i bardzo precyzyjnie. Tym, co firmę wyróżnia to konkurencyjne ceny oraz rozwiązania premium dostępne w podstawowym wyposażeniu. Jako jedyni oferujemy okna z szybami zespolonymi, ponadto zarówno okna, jak i drzwi są składane z wysokiej jakości materiałów uszczelniających. Dzięki temu gwarantujemy wysoką szczelność i odporność na wiatr oraz hałas.

Dlaczego to właśnie domki ogrodowe cieszą się największą popularnością?

Ten rodzaj budynku ma to do siebie, że może być postawiony w dowolnym miejscu. Brzeg jeziora, ogród, działka pod miastem, to tylko część wybieranych przez klientów lokalizacji. Oferowane przez firmę Eko Architektura domki ogrodowe różnią się od siebie pod wieloma względami. Klient może wybrać domek ogrodowy o dowolnym rozmiarze, stylu, z tarasem lub bez. Nie posiadają one zbyt wielu ograniczeń. Powierzchnia zaczyna się już od 1 m2 i mogą służyć jako dodatkowe pomieszczenie na narzędzia lub jako typowe domki ogrodowe. Równocześnie nasze domki ogrodowe mogą zostać odpowiednio ocieplone i służyć swoim właścicielom przez cały rok, co wydaje się być dobrym rozwiązaniem przy coraz cieplejszych zimach w Polsce.

Jak długo trwa montaż takiego domku?

Tak naprawdę montaż to już ostatni etap. Zacząć należy od samego projektu. W zależności od ilości indywidualnych modyfikacji i dodatkowych formalności, uzgodnienia przed zamówieniem zajmują od kilku do kilkunastu dni. Sama produkcja zależna jest również od pory roku, jednak na wykonanie standardowego projektu potrzebujemy od 2 do 6 tygodni. Teraz można zacząć mówić o montażu, który uzależniony jest przede wszystkim od wielkości projektu. Montaż konstrukcji dla powierzchni do 7 m2 trwa średnio 1 dzień. Dla powierzchni do 20 m2 i do 36 m2 montaż trwa średnio 2 i 3 dni. Natomiast dla powierzchni dużych, od 60 do 90 m2 montaż zajmuje od 7 do 14 dni.

Czy klient musi posiadać pozwolenie na budowę?

W tym zakresie przepisy, co kilka lat ulegają zmianie. Obecnie nie wymaga pozwolenia ani zgłoszenia budowa wolnostojących, parterowych budynków gospodarczych, w tym garaży, altan oraz przydomowych ganków i oranżerii (ogrodów zimowych), o powierzchni zabudowy do 35 m2. Pod warunkiem, że łączna liczba tych obiektów na działce nie przekracza dwóch na każde 500 m2 działki. Bez pozwolenia i zgłoszenia można postawić również wolnostojące, parterowe budynki rekreacji indywidualnej, rozumianych jako budynki przeznaczone do okresowego wypoczynku, o powierzchni zabudowy do 35 m2. Tm razem pod warunkiem, że liczba tych obiektów na działce nie przekracza jednego na każde 500 m2 działki. Budynek taki można bez przeszkód ocieplić oraz wykonać w nim wszelkie przyłącza takie jak woda, prąd, kanalizacja. Wyjątek stanowi instalacja gazowa, która wymaga pozwolenia.

Na koniec, proszę o szczegóły dotyczące gwarancji?

Jak każdy produkt, tak i domki ogrodowe są objęte gwarancją producenta. Sam materiał jest wysokiej jakości, dostarczany w naturalnej (nieimpregnowanej) formie. Bardzo szczegółowo i precyzyjnie określamy klientowi zasady reklamacji oraz roszczeń gwarancyjnych. Same okresy gwarancyjne są różne i zależą od konkretnych elementów. Na drewniane, otwarte elementu budynku udzielamy 5 lat gwarancji. W przypadku ukrytych elementów konstrukcyjnych to już 10 lat. Natomiast 2 lata to gwarancja na malowane, drewniane okna i drzwi. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami, chętnie podejmujemy się tematów nietypowych, a tym samym wyjątkowych.

Pełną ofertę domków ogrodowych znajdziecie na stronie: https://domkiekoarchitektura.pl/Produkty/domki-ogrodwe-i-altany