/Kominki Sparthem – niemiecka precyzja

Kominki Sparthem – niemiecka precyzja

Obecnie firma Sparthem GmbH z Melle należy do największych producentów kominków, wkładów kominkowych i kaset w Europie. Firma z blisko 30 letnim stażem miała swoje początki w zakładzie ślusarskim – dziś jest prężnie działającym przedsiębiorstwem, które przoduje w branży kominkowej. Obecnie załoga liczy już ponad 1000 osób i stale się rozrasta. Firma dorobiła się nawet własnego działu rozwoju – co jest ewenementem w tej branży i świadczy o jej wysokiej pozycji.

Nowe technologie

Imponujący rozwój zakładu umożliwia ciągłe doskonalenie technologiczne produkowanych kominków. W tym celu inwestuje się w nowy park maszynowy, który ma umożliwić optymalizację pracy. Mowa tutaj m.in. o lakierni gruntująco strumieniowej. Nie tylko o technologię w sumie chodzi. Niemiecki koncern bardzo dba o ekologiczny aspekt swoich wyrobów. W końcu w tym kraju władze uchwaliły jedno z najbardziej surowych praw odnoszących się do ochrony środowiska. Wszystkie konstrukcje muszą przejść odpowiednie testy i spełnić najwyższe wymagania w dziedzinie ekologii. Dlatego właśnie kominki Sparthem posiadają specjalny system Airbox opracowany przez technologów zakładu – który ma służyć zachowaniu czystości powietrza. System ten powoduje za pomocą specjalnego urządzenia wytrącanie cząsteczek sadzy a także wychwytuje najdrobniejsze cząsteczki pyłu. W ten sposób przyczynia się do ochrony środowiska.

Oferta firmy Sparthem należy do najszerszej na rynku. Można wymieniać w nieskończoność. Warto wspomnieć choćby kominki modułowe SIM, czyli Spartherm Installation Modules. W ich przypadku betonowa zabudowa nadaje niepowtarzalnego uroku całemu pomieszczeniu – elegancko i stylowo wpasowując się w jego klimat i atmosferę. Nagrzany beton promieniuje ciepło jeszcze długo po wygaśnięciu paleniska świetnie nagrzewając pomieszczenie.

Wkłady kominkowe

Ciekawym rozwiązaniem są także wkłady kominkowe produkowane przez tą firmę. Ich zewnętrzny korpus jest stalowy a wnętrze odpowiednio wyłożono szamotem. Wkłady są dwu płaszczowe i posiadają dopracowany system podziału powietrza. Oczywiście powietrze podczas rozpalania podawane jest pod popielnikiem oraz na szybę.Wysoką sprawność urządzenia powoduje tzw. dopalanie spalin. Natomiast jeśli chodzi o bezpieczeństwo, wygodę i maksymalną widoczność ognia (to wszystko możemy uzyskać) to zapewnia nam to unikalny system podnoszenia drzwiczek.

Naprawdę warto polecić wyroby tej firmy. Nie ma chyba na rynku bardziej doświadczonej i oferującej szeroką ofertę firmy. W tym przypadku hasło niemiecka precyzja na pewno jest aktualne.

TAGS: