/Kobieca przestrzeń – jak detale wpływają na wygląd mieszkania?

Kobieca przestrzeń – jak detale wpływają na wygląd mieszkania?

Każda z nas, kobiet ma swój indywidualny styl, a marząc o pięknej aranżacji swoich wymarzonych czterech katów ma na myśli zupełnie inną wizję tego pięknego wnętrza. Wiadomym jest, że zmienność Pan często przysparza wielu nieprzespanych nocy – to, co podobało się kilka lat temu marzymy o tym, aby zmienić na coś bardziej nowoczesnego. Ówcześnie coraz rzadziej damska część naszego społeczeństwa stawia na motywy typowo kobiece, a woli zaaranżować mieszkanie przy użyciu popularnych, aczkolwiek eleganckich elementów. Kobieca przestrzeń najczęściej bogata jest w jasne, przejrzyste kolory, które przy uzupełnieniu ich przez odpowiednie i ciekawe dodatki daje naprawdę spektakularne efekty!

Kobieca przestrzeń to przede wszystkim drobne detale, które przy odpowiednim rozmieszczeniu i wykorzystaniu pomogą stworzyć naprawdę spektakularny efekt. Każda z nas, kobiet wie bowiem, jak wielką radość dają ciekawie rozmieszczone na ścianach fotografię, pomagające regularne wspominać piękne chwile w naszym życiu. Nawet na pozór banalne ramki z naszymi ulubionymi zdjęciami mogą w znaczny sposób ożywić nasze mieszkanie. Jednak które typowo kobiece dodatki w znacznym stopniu wpływają na wygląd naszego mieszkania? Dziś porozmawiamy o na pozór błahych detalach, które przy odrobinie pomysłowości zmienią wygląd naszego mieszkania o 180 stopni!

Być kobietą, być kobietą…

Niezaprzeczalną prawdą jest, że jedynie damska część naszego społeczeństwa może zrozumieć, jak wielką rolę w aranżacji mieszkania spełniają na pozór niewielkie elementy, gadżety i dodatki. W większości przypadków Panie stawiają na obecność zieleni, a na kobiecych parapetach królują najczęściej piękne storczyki, które „przyodziane” w ozdobne doniczki i osłonki są pięknym elementem mieszkania! Bycie kobietą to również przede wszystkim posiadanie ogromnej ilości ubrań, butów, torebek i dodatków. Kwestia ich umiejscowienia jest zazwyczaj jedną z najcięższych decyzji w życiu każdej z nas. Najpraktyczniejszym z rozwiązań jest stworzenie garderoby, która najczęściej jest pomieszczeniem, z którego przechodzi się z naszej sypialni. Te niedoceniane często pomieszczenie jest niewątpliwie jednym z ważniejszych elementów eleganckiego mieszkania każdej z Pań i pozwala na efektywne przechowywanie naszych ubrań, butów i dodatków.

Lustro prawdę powie

Mówiąc o kwestii urządzania kobiecej przestrzeni zapomnieć nie możemy również o roli luster. Faktem jest, że chyba żadna z Pań nie wyobraża sobie codziennego funkcjonowania bez możliwości przeglądania się w licznych lustrach, które przy odpowiednim umiejscowieniu na powierzchni naszego mieszkania dają możliwość częstego przeglądania się w ich szklanej tafli. Chyba żadna z nas nie wyobraża sobie szykowania się do pracy, czy na ważne spotkanie bez możliwości przeglądnięcia się w lustrze w celu ustalenia, czy ubranie, w którym chcą wyjść jest tym odpowiednim i podkreśla wszelakie atuty ich ciała!

Gustowne dodatki

Jak już wspomnieliśmy, kobieca przestrzeń jest miejscem, które w głównej mierze nastawione jest na obecność gustownych dodatków, pozwalających na efektywne podkreślenie indywidualności i oryginalności mieszkania każdego z nas. Prawdą jest, że każda z nas jest inna – niektóre z pewnością postawią na dodatki inspirowane naturą, jeszcze inne oszaleją na punkcie prostych gadżetów, które przy odpowiednim rozmieszczeniu sprawią, że nasze mieszkanie będzie nieco ekstrawaganckie.

Dodatkiem, który królować powinien w mieszkaniu każdej z Pań są bez wątpienia efektowne ozdobne poduszki. Indywidualistki postawią z pewnością na poszewki o prostych klasycznych wzorach, a te z nas, które uwielbiają dozę szaleństwa z pewnością wybiorą poduszki o kolorowych, abstrakcyjnych wzorach, które w efekcie stworzą piękny akcent naszego wymarzonego, kobiecego królestwa.

Piękne wspomnienia…

Większość z kobiet stawia również na mały, wielki detal jakim jest obecność ważnych dla nich zdjęć, przypominających o najważniejszych chwilach w życiu. Prawdą jest, że Panie są znacznie bardziej sentymentalne niżeli mężczyźni i piękne fotografię z dzieciństwa czy te przypominające o narodzinach dziecka będą piękną ozdobą i uwieńczeniem wystroju mieszkania. Fotografie są dodatkiem, który jest nieodłącznym elementem niemalże każdej z kobiet, a ich ciekawe rozmieszczenie nada naszemu domu indywidualnego stylu.

Kobieca łazienka

Mówiąc o aranżacji typowo kobiecego wnętrza nie możemy zapomnieć również o kwestii łazienki, która będzie idealnie dopasowana do kobiecych potrzeb. Łazienka każdej z Pań powinna być przede wszystkim jasna i przestronna. Jasność panująca w łazience ważna jest przede wszystkim, jeśli chodzi o kwestie makijażu. Zbyt słabe oświetlenie kobiecej łazienki wpłynie bowiem na nieodpowiednią aplikację kosmetyków, a co za tym idzie – ogromną frustrację. Warto więc zadbać o dodatkowe oświetlenia punktowe nad lustrem.

Kobieca łazienka to również kwestia przestronnej wanny, pozwalającej na błogi, relaksujący wypoczynek po całym dniu męczącej pracy. Wiadomym jest, że najlepszym z rozwiązań jest inwestycja w wanny z hydromasażem, jednakże przy braku odpowiednich środków przy użyciu naturalnych olejków eterycznych i stworzeniu w łazience odpowiedniej atmosfery poddawać możemy się cudownym, odprężającym kąpielom. Warto wspomnieć o tym, że kobieca łazienka, nastawiona na dawanie przyjemności z przebywania w tym ważnym na mapie naszego wymarzonego mieszkania pomieszczeniu powinna być zaaranżowana z wykorzystaniem ulubionej kolorystyki i dodatków!