/Jaki żyrandol do salonu?

Jaki żyrandol do salonu?

Salon to w naszym domu najczęściej pokój w którym przyjmujemy gości. W salonie najczęściej jest duży stół, krzesła czy też wygodne sofy. Salon to wizytówka naszego domu, dlatego staramy się go urządzić tak, aby odpowiadał naszemu gustowi i naszym potrzebom. Zanim jednak zaczniemy urządzać salon warto pomyśleć o tym, aby zdecydować się na jeden kierunek jeśli chodzi o styl, nawet jeśli ma być to łączony styl, to raczej musi być to przemyślane, żeby finalnie wyglądało po prostu dobrze! W salonie jak w każdym pokoju najważniejsze jest oświetlenie, to ono decyduje jaki klimat będzie panował w pokoju oraz jak będą się prezentować się wszystkie inne elementy wnętrza naszego salonu. Dlatego warto zastanowić się zanim wybierzemy i zdecydujemy się kupić żyrandol do salonu.

Jaki styl architektoniczny wybrać do salonu? 

Kiedy myślimy o salonie i jego urządzaniu musimy myśleć o korytarzu, a tak naprawdę o całym domu. Warto tak robić ze względu na potrzebę jaką każdy człowiek nosi w sobie, czyli poczucie komfortu i estetyki. Nawet jeśli chcemy mieć w każdym pokoju inny styl, bo tak nam się podoba to musimy mieć świadomość, że we wnętrzach nawet styl oparty na chaosie czy inaczej artystycznym nieładzie musi wprowadzać w nas wbrew pozorom harmonię – w domu musimy po prostu czuć się dobrze i bezpiecznie!

Styl architektoniczny wybieramy wedle własnego gustu, warto jednak szukać wszędzie inspiracji i ulepszać swój projekt salonu.

Atmosfera jaka w domu panuje (jeśli chodzi o architekturę wnętrz) jak już wcześniej wspomnieliśmy w dużej mierze zależy od oświetlenia. Zastanawiać się można by dlaczego? Można łatwo wyjaśnić to na przykładzie żyrandola w salonie.

Jaki żyrandol do salonu?

Oświetlenie nadaje klimat pomieszczeniu.  Jeśli chcemy wybrać  żyrandol do naszego salonu musimy pomyśleć o tym jak o czynności, którą jest dwukierunkowa i można by ją porównać do malowania obrazu i układania puzzli jednocześnie. Dlaczego tak?

  • Oświetlenie daje światło na wszystkie elementy pomieszczenia, zaczynając od sufitu poprzez ściany, meble aż po podłogę. Jeśli chcemy bardziej przytulny pokój powinniśmy wybrać światło żółte – ciepłe. Pasuje ono do klasycznych wnętrz, z antykami bądź meblami stylizowanymi na nie. Jasno żółte światło jest bardzo przyjemne i prawie, że naturalne dla oka. Jeśli nie chcemy żeby nasz wzrok się męczył wybierzmy większą siłę oświetlenia.  Żółte światło sprawdza się też kiedy pomieszczenie ma jakieś defekty na przykład gładź na ścianach nie jest tak równa jakbyśmy tego oczekiwali. Światło może upiększać pokój lub szpecić na przykład kiedy wybierzemy chłodne – zimnawe oświetlenie (to tak jak wcześniej wspominaliśmy) – przy nierównych ścianach będzie ono podkreślać defekty. Dlatego można określić to „malowaniem obrazu – światłem”.
  • Jeśli mówimy o układaniu puzzli od razu kojarzy nam się to z kształtami, a w tym przypadku z formą żyrandola do salonu. Tutaj forma, czyli kształt naszego żyrandola ma tak samo duże znaczenie co samo w sobie światło. Formę wybieramy według gustu ważne, żeby właśnie kierować się tutaj zasadą układania puzzli, czyli żyrandol do salonu ma jednocześnie ściśle pasować do wnętrza na przykład pod względem funkcjonalności, a z drugiej strony jak w puzzlach komponować się z całością pod względem estetycznym i tworzyć piękną oraz spójną całość.