/Czym są filtry dpf?

Czym są filtry dpf?

W roku 2006 wprowadzono nowe normy emisji spalin EURO4. Nowe zasady wprowadziły wiele zamieszania na rynku motoryzacyjnym i niejako wymusiło znaczne zmiany w układzie wydechowym większości pojazdów. W tamtym czasie filtry cząstek stałych zyskały na popularności.

Wprowadzenie filtrów dpf to nowa konieczność ze względów:

– zaniku warstwy ozonowej,

– zbyt dużego stężenie smogu nad każdym większym miastem,

– wzrost zachorowalności na choroby związane w funkcjonowaniem układu oddechowego.

Praca silnika powoduje emisję do atmosfery cząsteczek stałych takich jak pm10 oraz pm2,5, weglowodory, popioły czy też tlenki azotu. Wiele z tych substancji przenikając do atmosfery finalnie znajduje się w każdym organizmie żywym.

Można wyróżnić dwa rodzaje filtrów dpf:

– mokre, stosowane w silnikach produkowanych przez francuską firmę PSA; w układach do zbiornika paliwa dodawany jest specjalny dodatek zawierający tlenek ceru, co powoduje obniżenie temperatury spalania sadzy; samoregeneracja skutkuje dopalaniem się sadzy, której cząsteczki się obkurczają i w nieszkodliwej formie przedostają się do dalszych części wydechu, jednak warto pamiętać, że w kanalikach pozostają cząsteczki popiołu, których nie da się wypalić;

– suche (katalizatory SCR), ich podstawowym zadaniem jest redukcja tlenków azotu; do spalin dodawany jest wodny roztwór mocznika (AdBlue), który pod wpływem temperatury rozkłada się do amoniaku i na powierzchni katalizatora wiąże szkodliwe tlenki azotu.

Najczęstsze przyczyny nieprawdłowości układu oczyszczania spalin.

Najczęściej spotykamymi problemami dotyczącymi układów czyszczących spaliny to:

  • nieprawidłowa eksploatacja samochodu,
  • awaria układu paliwowego,
  • nieprawidłowe funkcjonowanie układu recyrkulacji spalin (EGR),
  • wadliwe sondy oraz czujniki,
  • usterka układu dotrysku czynnika AdBlue,
  • usterka turbosprężarki,
  • nieodpowiedni stosowanie dodatków do paliwa bądź oleju,
  • brak płynu obniżającego temperaturę wypalania sadzy.

Regeneracja dpf w firmie Krymar to gwarancja najwyższej jakości usług.

Marka Krymar jako firma specjalizująca się w regeneracji filtrów to najpewniejszy wybór dla mieszkańców Białegostoku oraz najbliższych okolic.

Budując markę Krymar zatrudniamy najlepiej wyspecjalizowany zespół pracowników, którzy w profesjonalny sposób zajmują się regeneracją fitrów. Regeneracja dpf opiera się na nowoczesnej metodzie oczyszczania przy pomocy wody. Proces regeneracji to nowowczesna technologia opracowana przez szwajcarską firmę FFSolution. Jest to obecnie najbardziej skuteczna, najszybsza w pełni bezpieczna i całkowicie nieinwazyjna metoda, dzięki której w skuteczny sposób można pozbyć się uporczywych zanieczyszczeń.

Niestety wiele firm do tej pory korzysta z przestarzałych metod, jak na przykład wypalanie trybem serwisowym na samochodzie albo na wyciętym specjalnym wkładzie w piecu indukcyjnym. Metody te nie dają pełnej gwarancji prawidłowego oczyszczenia i regeneracji filtra. Nieumiejętne korzystanie z tych niepewnych metod może doprowadzić nie tylko do szkodzenia filtra ale nawet do całkowitego zniszczenia silnika.

Dlatego też warto zadbać aby regeneracja dpf przebiegła w sposób profesjonalny i godny zaufania. Pracownicy marki Krymar z chęcią zadbają o Państwa samochód. Dzięki stałemu rozwojowi przywrócimy sprawność i dawną czystość fitrom wyłącznie przy użyciu wody oraz specjanie dobranych łagodnych detergentów, które zabezpieczą filtr przed zanieczyszczeniami.

Będąc liderem w naszej branży ważne jest dla nas aby nie przyczyniać się do zanieczyszczania naszych Białostockich regionów, dlatego jesteśmy dumni, że możemy być częścią budowania świadomości ekologicznej wśród naszych klientów.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszej firmy. Zapraszamy do kontaktu.